Prof. Dr. Nuray AkyolGÖZ HASTALIKLARI

Prof. Dr. Nuray Akyol

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1985 yılında dereceyle mezun oldu. Tıpta uzmanlık eğitimini 1990 yılında SSK Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamladı. Uzmanlık tez konusu İntraoküler lenslerin görme alanı eşik düzeyleri üzerine etkileri idi. 1992 yılında Fırat Üniversitesinde akademik yaşamına başladı. 1995 yılında Glasgow Üniversitesinde kornea cerrahisi ve glokom kliniklerinde fellow olarak çalıştı. 1996 yılında doçent oldu,  2002 yılında  Sistemik Oktreotid, lokal mitomisin-c ve lokal kortikosteroidlerin glokom cerrahisi sonrası yara iyileşmesine etkileri konulu profesörlük başlıca araştırma eseri ile profesörlüğe yükseltildi. Bir dönem Ana Bilim Dalı başkanlığı yaptı. 2006 yılında Üniversiteden ayrılarak Ankara Mesa Hastanesinde mesleki pratiğine devam etti. 2010 yılından sonra TOBB ETU Hastanesi olarak devam eden yapılanmada yer aldı. 2016 yılı sonunda hastanedeki görevinden ayrıldı.  2017 yılı itibariyle çalışmalarını muayenehanesinde  sürdürmektedir.

Prof Dr Nuray Akyol’un özellikle doçentlik sonrasındaki çalışmaları glokom tedavisi, glokom cerrahisinde başarıyı belirleyen faktörler ve glokom cerrahisi sonrası yara iyileşmesinin düzenlenmesi üzerinedir. Bu dönemdeki çalışmalarının bir bölümü alanında öncü niteliktedir.  Prof Akyol’un ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış 100’den fazla makalesi, ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlarda sunulmuş çok sayıda bildirisi bulunmaktadır. Kongre ve sempozyumlarda çok sayıda panel ve kurs konuşması yapmış, glokom cerrahisi kurslarında eğitmen olarak görev almıştır.  Makalelerine aldığı çok sayıda atıf bulunmaktadır.

Prof Dr Nuray Akyol'un temel ilgi alanları arasında glokom tanı ve tedavisi,  kuru göz ve diğer göz yüzeyi hastalıkları, kontakt lens uygulamaları ve komplikasyonları vardır. Glokom tedavisinde Selektif Laser Trabeküloplasti yöntemini ülkemizde ilk kullananlardan biridir. Türk Oftalmoloji Derneği(TOD) , EGS(Avrupa Glokom Cemiyeti) ve ECLSO(Avrupa Kontakt lens Cemiyeti)  üyesidir.  TOD Glokom, Kornea ve Kontakt Lens eğitim birimlerinde aktif üye olarak yer almaktadır. TOD Kontakt lens biriminde birim yönetim kurulu üyesi ve eğitim sorumlusudur. İnternational Journal of Ophthalmology, Glokom-Katarakt dergisi, Türk Oftalmoloji Dergisi ve Türkiye Klinikleri Oftalmoloji dergilerinin danışma kurullarında yer almaktadır.

Prof Akyol iyi derecede İngilizce ve biraz Fransızca bilmektedir. Hobileri arasında resim yapmak, yelken ve doğa yürüyüşleri olan Prof Akyol, evli ve iki çocuk annesidir. 

Prof. Dr. Nuray AkyolProf. Dr. Nuray Akyol
BLOG
axa sigorta
ak sigorta
ak sigorta
ak sigorta
ak sigorta
türkiye sigorta
Hasta Yorumları Tüm Yorumlar Göster
Hilal Tanrıkut

01.06.2017Güvenilir ve huzurlu bir muayene ve doğru teşhisin adresi bizim için Nuray Hocamız...Kendi de bir anne olduğundan çocuklara yaklaşımı son derece ılımlı. Titiz ve dikkatli, iletişime açık ...Aklınıza takılabilecek herşeyi sorabilirsiniz ve en güzeli tüm sorularınıza anlayabileceginiz cevaplar alabilirsiniz:) Beş yıldır kızımla birlikte her muayenede hem bilgilendik hem de keyifle sohbet ettik... Dr. İlksen Hilal Tanrıkut ( Mühendis) Zeynep Nazın Annesi

Alime Yüksel

30.05.2017Ben, kızım, eşim ve annemin gözleri yıllardır -yaklaşık 10 yıldır sevgili doktorumuz Nuray Akyol'a emanet. Hem ben hem eşim çocukluktan itibaren miyopuz. O nedenle şimdi 10 yaşında olan kızımızın göz muayenesini bebekliğinden itibaren düzenli yaptırdık. Nuray Hoca nerede biz orada. Alime Yüksel

Gülin Dökmeci

09.05.2017Uzun yıllar önce bir okul kazası vesilesiyle gittiğimiz hastanede tanışmıştık Nuray Hoca ile. O sırada oğlumun gözünde miyop olduğu tesadüfen ortaya çıktı. O zamandan beri, titizliği, bilgisi, ilgisi ,sevecen yaklaşımı ve alanındaki yenilikleri takip etmesiyle takdir ettiğimiz Nuray Hoca tüm ailemizin göz doktoru oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Gönül Mimioğlu

09.05.2017Glokom tanısı ile senelerdir tedavi görürken yolum bu konuda uzman olmanız dolayısı ile sizinle 2010 yılında kesişti. Bana bu konuda vermiş olduğunuz güven ile senelerdir takipte kalarak hastalığımın ilerlemesini durdurdunuz. Güler yüzünüz ve emeğiniz için binlerce teşekkür !

Erol Ertekin

05.05.2017Sizinle uzun yıllara dayanan doktor-hasta ilişkimiz oldu. Tedavim sırasında her hastaya olduğu gibi bana da gösterdiğiniz yakın ilgi nedeniyle şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. Uzun yıllar göz hastalarına derman olmanız dileğiyle saygılarımı sunuyorum. Erol Ertekin.

İlhan Güneri

28.04.2015Şeker hastasıyım, Nuray Hocama göz kontrolü için gittim. Ancak bu arada göz tansiyonunun yüksek olduğunu fark etti ve uzun bir süre takibe aldı. Takip sonucunda Glokom olduğu kanaatine vardı. Yaklaşık 10 yıldır Glokom takibin deyim. Göz tansiyonum düştü. HRT ve Görme alanı değerleri yaşa bağlı bozukluklar dışında iyi gidiyor. Hastalık teşhis ve tedavisi ile hasta takibindeki titizliği Nuray Hocanın en önemli özelliği. Her türlü sorunda zamanında önlem alıp tedavi eden Nuray Hocama minnet ve teşekkürlerimi sunuyorum. Saygılarımla.

Doga Kahramangil

02.04.2017Nuray Hanım'ın yaklaşık 10 yıldır hastasıyım, aslında kendisi için ailemizin doktoru diyebilirim. Kendisine ilk ziyaretimizde henüz göz tansiyonu ölçümü yapılmayan bir yaşta olmama karşın tesadüfen ölçümüm alınmış ve yüksek çıkmıştı. Nuray Hanım bu tesadüfi bulgunun o zamandan peşine düşüp ailemizde varolan glokom öyküsünü de göz önünde bulundurarak beni takibe almıştı. Birçok test, birçok ölçüm, kimi zaman kendisinin “bir de ben ölçeyim” dediği uzun muayeneler 10-11 yaşlarında bir çocuğun en çok sevdiği şey değildi belki ancak kendisi tedbiri hiçbir zaman elden bırakmamıştı. Bu süreçte ailemin tüm sorularını cevaplamış, her prosedürle ilgili açıklamalar yapmış, bir yandan da benim çocukça taleplerimi hep anlayışla karşılamıştı. Sadece göz tansiyonu için değil, gözle ilgili her türlü sorunumuzda ailecek kapısını çalar olmuştuk. Nuray Hanım'a hastalarına ilgisi, hekimliği ve anlayışı için teşekkür ediyorum.

Av. Mahmut EKİCİ-Sibel EKİCİ

17.03.2017Hayattaki yaşama sebeplerimiz, biricik evlatlarımızın üzerinde en çok titrediğimiz konu olan sağlıkları ve özellik göz sağlığı ve tedavileri hakkında Doktor Nuray Hanım'ın tıbbi bilgisinin yanı sıra göstermiş olduğu nezaket ve ilgisi bizleri çok memnun etmiştir. 300 km uzaktan da olsa en ufak bir göz problemimizde Doktor Nuray Hanım'a danışmak ve doktor Nuray Hanım'ın gösterdiği yollar ile oğullarımızı tedavi süreçlerinin olumlu sonuçlandığı görmek bizleri çok memnun ve mutlu etti. Ailecek göz problemlerimiz ile ilgili Doktor Nuray AKYOL Hanımefendiye danışmak ve tüm tedavi süreçlerini doktorumuz gözetiminde sürdürdürmek bizlere güven verdi. Bu durum için çok memnunuz. Alanında uzman bir tabip tarafından yardım ve destek görmek bizler için ve özellikle evlatlarımız için çok önemliydi. En kalbi teşekkürlerimizi,saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Prof. Dr. Nuray AkyolProf. Dr. Nuray AkyolGöz Hastalıkları
Telefon: 0312 466 7543
Prof. Dr. Nuray AkyolProf. Dr. Nuray AkyolGöz Hastalıkları
Telefon: 0312 466 7543